پاورپوینت با موضوع پانلهای پیش ساخته

دسته بندي : معماری

دانلود پاورپوینت با موضوع پانلهای پیش ساخته

 در قالب ppt ودر38اسلاید، قابل ویرایش

برشی از متن تحقیق: 

تاریخچه:

  • سیستم پانل های پیش ساخته سه بعدی اولین بار در سال 1967 میلادی توسط شخصی به نام ویکتور وایزمن در ایالت کالیفرنیای آمریکا به ثبت رسید.
  • شرکت های ساختمانی متعددی در جهان به ساخت این پانل ها و اجرای ساختمان های پانل سه بعدی مبادرت ورزیده اند.از سوی آن شرکت ها کارهای آزمایشگاهی و مطالعات نظری متعدد در موسسات تحقیقاتی مختلف برای مستندسازی و تهیه مدارک فنی مذکور به صورت مدارک انحصاری برای شرکت های مذبور درامده و صرفا" برای تولیدات آن شرکت قابل استفاده است.به همین دلیل تاکنون آیین نامه مدونی از این سیستم ساختمانی در ادبیات فنی جهانی ملاحضه نمی شود.
  • سازه های با سیستم پانل سه بعدی از یک تا چهار طبقه و تا حداکثر ارتفاع 15 متراز تراز پایه در نقاط مختلف دنیا با شرایط آب و هوایی گوناگون ساخته شده اند.
  • زمینه سازی برای تولید سازه های پانل سه بعدی در ایران از سال های اول دهه 70 آغاز شد.شرکت های معدودی سعی داشتند بدون استفاده از دانش فنی تولیدکنندگان خارجی تولید این فن آوری را بومی نمایند. دراین راستا با ایجاد مراکز تحقیق و توسعه و با استفاده از توان علمی موسسات تحقیقاتی و علمی کشور،مدارک و دانش فنی این فن آوری به تدریج به دست آمد.

 

در این زمینه برای شناخت بهتر اجزای پانل آزمایش های پایه بر شبکه جوش شده و بتن پاشیده نظیر: فرآیند تولید،مقاومت کششی مفتول،مقاومت برشی جوش،طرح اختلاط بتن پاشیده،ماشین آلات مناسب بتن پاشی،مدول الاستیسیته،بتن پاشیده و استخراج ضرایب اصلاحی تعیین مقاومت فشاری بتن پاشیده به انجام رسید.

دهها سال است که صنعت ساختمان سازی  درکشورهای پیشرفته د نیا از حالت سنتی خارج گردیده و روند صنعتی بخود گرفته است و سعی گردیده که خصوصیات سبکی، مقاومت، یکپارچگی، عایق بودن، سرعت در نصب، سهولت در اجرا و . . . رادرمصالح مصرفی بکار گرفته شود. کشور پهناور ایران با دارا بودن شرایط اقلیمی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی  خاص و بالاخص قرار داشتن اکثر نقاط کشور در کمربند زلزله خیز جهانی (واتفاقات چند ساله اخیر) و کمبود شدید مسکن بواسطه رشد جمعیت کشور و جوان  بودن  بافت جمعیت ایران، لازم و واجب است که ما هم از مصالح بهینه شده و سیستم صنعتی تولید مسکن استفاده نمائیم. بیش از چهل سال است که استفاده از پانلهای سه بعدی در کشورهای صنعتی متداول گردیده و در دهه 50 درایران نیز مطرح گردید که بدلائلی تا اواسط دهه 70 پیشرفت زیادی نداشته است.اما اخیرا توجه زیادی به آن شده است و سازمان محترم زمین و مسکن هم در سالهای 80 و1381با انتشار دو جلد دفترچه راهنما و مشخصات فنی پانلهای سه بعدی در راه شناساندن آن سعی زیادی نموده است.

پانلهای سه بعدی چیست و چه کاربردی دارد؟

این پانلها یاصفحات سه بعدی تشکیل گردیده از:

1– هسته مرکزی که معمولا از عایق  پلی استایرن یا پلی اورتان ویا عایق پشم سنگ و بضخامت های 5 تا 10 سانتیمتر میباشد.

2- دو شبکه فولادی از مفتول بضخامت 3 میلیمتر چشمه های  8×8  سانتیمتر و بفاصله 1 تا 2 سانتیمتر از هسته مرکزی قرار داشته و بوسیله  تعداد زیادی مفتول قطری  بهم  جوش  برقی شده اند .

این پانلها در کارخانه  به ابعاد مورد لزوم که نوع دیواری آن معمولا1×3 متری و نوع سقفی آن1×3 و80/0 × 3 متری می باشد تولید و سپس به محل نصب حمل میگردد. پس از نصب از دو طرف در نوع دیواری بابتن ریز دانه ویا بتن سبک به ضخامت 3 الی 4 سانتیمتر  پوشش میگردد و در نوع سقفی  پس از نصب روی آن  بضخامت 5 الی 7 سانتیمتر بتن ریزی می شود.


دسته بندی: معماری

تعداد مشاهده: 33 مشاهده

کد فایل:43608

انتشار در:۱۳۹۹/۱۲/۴

حجم فایل ها:7.6 مگابایت

قابلیت ویرایش: دارد

تعداد صفحات: 36

فرمت فایل: پاورپوینت


اشتراک گذاری:
 قیمت: 17,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل

محصولات مرتبط